Polecane produkty
Skład:
1 g żelu zawiera 20 mg trokserutyny.
Działanie:
Żel o działaniu ochronnym na naczynia włosowate. Zawiera boiflawonoid - trokserutynę, która zmniejsza przepuszczalność i łamliwość naczyń włosowatych oraz hamuje aktywność hialuronidazy w stanach zapalnych. W konsekwencji dochodzi do zmniejszenia przepuszczalności ścian naczyń oraz zmniejszenia wysięku i/lub obrzęku tkanek. Jednocześnie trokserutyna prowadzi do zwiększenia napięcia mięśni gładkich naczyń i w związku z tym usprawnia przepływ krwi.
Wskazania:
Stany zapalne związane z niewydolnością krążenia żylnego (np. żylaki podudzi) i obrzęki (także po urazach).
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Ciąża i okres karmienia piersią:
W ciąży i okresie karmienia piersią stosować jedynie w przypadku, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu lub dziecka.
Działanie niepożądane:
Zaczerwienienie skóry, pokrzywka.
Dawkowanie:
Zewnętrznie. Nanieść cienką warstwę żelu na skórę chorobowo zmienioną, delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia. Stosować 2 razy na dobę.
Najczęściej zadawane pytania o żel Troxerutin
Jak działa trokserutyna na naczynia krwionośne?
Trokserutyna wzmacnia strukturę naczyń włosowatych, poprawia ich napięcie i elastyczność. Redukuje przepuszczalność ścian naczyniowych, ograniczając przenikanie płynów do tkanek, dzięki czemu skutecznie zapobiega powstawaniu obrzęków. Substancja usprawnia przepływ krwi poprzez zwiększenie plastyczności erytrocytów oraz hamowanie ich agregacji, a dodatkowo poprawia krążenie limfatyczne, zmniejszając obrzęki. Żel stosowany miejscowo łagodzi objawy przewlekłej niewydolności żylnej – eliminuje uczucie ciężkości nóg, minimalizuje bóle oraz zmniejsza częstość występowania nocnych skurczów mięśni.
Czy Troxerutin można stosować profilaktycznie, np. podczas długich podróży?
Tak, trokserutyna znajduje zastosowanie nie tylko w leczeniu dolegliwości żylnych, ale również w ich zapobieganiu. W sytuacjach zwiększonego ryzyka zastoju żylnego – takich jak długotrwała podróż, praca w pozycji siedzącej lub stojącej – żel można stosować profilaktycznie. Substancja czynna wspiera mikrokrążenie, uszczelnia naczynia włosowate i poprawia odpływ limfy, zmniejszając ryzyko wystąpienia obrzęków, uczucia ciężkości czy napięcia skóry. Dzięki miejscowej aplikacji poprawia komfort nóg i zapobiega rozwojowi zmian żylnych.
Czy stosowanie żelu Troxerutin może powodować reakcje skórne?
Żel z trokserutyną charakteryzuje się dobrą tolerancją, jednak w rzadkich przypadkach może prowadzić do wystąpienia objawów skórnych, takich jak świąd, pokrzywka lub rumień. Zazwyczaj są to łagodne reakcje nadwrażliwości, które ustępują po zmniejszeniu dawki lub okresowym przerwaniu stosowania preparatu. Pacjenci z tendencją do alergii powinni zachować ostrożność – zaleca się wykonanie testu skórnego przed pierwszą aplikacją. W przypadku nasilonych objawów należy skonsultować się z lekarzem w celu dalszego postępowania.