Polecane produkty
W zestawie Fob Test krew utajona w kale:
Aluminiowa szczelnie zamknięta kopertka, a w niej: płytka testowa – 1szt., środek pochłaniający wilgoć; pojemnik z diluentem i z aplikatorem do pobierania próbek kału – 1szt.; instrukcja wykonania testu.
Działanie Fob Test krew utajona w kale:
Fob Test krew utajona w kale to wyrób medyczny przeznaczony do samokontroli. Wykrywa on krew utajoną w kale, jego czułość określa 40ng hemoglobiny w 1ml roztworu ekstrakcyjnego. Dzięki temu, że wykrywa wyłącznie ludzką hemoglobinę, nie ma konieczności zachowania specjalnej diety przed badaniem. Test ma dokładność laboratoryjną, wynik pojawia się po 5 minutach. Test na krew utajoną jest ważnym narzędziem w profilaktyce nowotworów jelita grubego.
Zastosowanie:
Wyrób medyczny Fob Test krew utajona w kale przeznaczony do samodzielnego wykonywania badania wykrywającego obecność krwi utajonej w kale. Polecany głównie dla osób, które obserwują u siebie objawy charakterystyczne dla chorób jelita grubego.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Nie zamrażać. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Produkt do jednorazowego użytku. Nie stosować w przypadku uszkodzenia koperty foliowej.
Sposób użycia Testu krew utajona w kale Fob:
Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przed wykonaniem badania należy zapoznać się z instrukcją użycia testu. Pobranie próbki: aplikatorem dołączonym do pojemniczka zebrać próbkę kału – w trzech miejscach badanego kału „wkręcić” końcówkę aplikatora na głębokość około 1cm. Trzeba pamiętać, że kał powinien pokrywać aplikator cienką warstwą, za duża ilość kału może zafałszować wynik badania. Aplikator włożyć do pojemnika z roztworem ekstrakcyjnym i energicznie wstrząsnąć. Przeprowadzenie testu: na poziomej powierzchni położyć płytkę testową (po otwarciu aluminiowej koperty należy wykonać badanie w ciągu godziny). Na płytkę testową (okrągłe okienko) nanieść 3 krople roztworu. Odczekać 5 minut i odczytać wynik. Wynik odczytany po czasie dłuższym niż 10 minut jest nieważny. Po zakończeniu badania i odczytaniu wyniku należy wylać resztki z pojemnika na próbkę kału do toalety, wszystkie elementy testu wyrzucić do kosza. Interpretacja wyniku: wynik ujemny – w okienku pojawia się tylko prążek kontrolny C (w kale nie ma krwi utajonej); wynik pozytywny – w okienku pojawiają się dwa prążki (zabarwione na różowo), czyli prążek kontrolny C i prążek testowy T (w kale wykryto krew utajoną). Wynik nieważny – pojawia się tylko prążek testowy T lub nie pojawia się żadna linia.