Polecane produkty
Amol - opis produktu
Amol płyn to ziołowy produkt leczniczy o wielu właściwościach prozdrowotnych. Amol to lek wydawany bez recepty i dostępny w każdej aptece - zarówno stacjonarnej, jak i internetowej oraz w sklepach zielarskich i medycznych. Ceniony od lat, dobrze znany i niezastąpiony w domowej apteczce. Receptura Amolu oparta na mieszaninie olejków naturalnych: cynamonowego, cytrynowego, mięty pieprzowej, lawendowego, cytronelowego, goździkowego oraz alkoholowego roztworu etanolu pomaga w zwalczaniu wielu dolegliwości. Amol znajduje zastosowanie podczas przeziębienia i grypy, a wcierany w skronie łagodzi ból głowy i migrenę. Masaż pleców i klatki piersiowej z wykorzystaniem Amolu łagodzi napięcie i ból mięśni. Amol można także zastosować na skórę po ukąszeniach owadów, doskonale łagodzi rumień, obrzęk i swędzenie. Amol płyn w szczególnych przypadkach można także stosować wewnętrznie. Pomaga w złagodnieniu dolegliwości jelitowo-żołądkowych: wzdęć i niestrawności oraz wykazuje działanie rozkurczające. Doustnie Amol może być przyjmowany w rozcieńczeniu z wodą lub podany na łyżeczce z cukrem.
Skład Amol płyn
1 g produktu zawiera:
Mentholum (mentol) 17,23 mg
Citronellae aetheroleum (olejek cytronelowy) 1,00 mg
Caryophylli floris aetheroleum (olejek goździkowy) 1,00 mg
Cinnamomi zeylanici corticis aetheroleum (olejek cynamonowy) 2,40 mg
Limonis aetheroleum (olejek cytrynowy) 5,70 mg
Menthae piperitae aetheroleum (olejek mięty pieprzowej) 2,40 mg
Lavandulae aetheroleum (olejek lawendowy) 2,40 mg
Substancja pomocnicza o znanym działaniu: etanol (96% v/v) 638 mg w 1 g.
Działanie Amol płyn
Działa uspokajająco, dezynfekująco, poprawia krążenie.
Wskazania do stosowania Amol płyn
Wewnętrznie: przeziębienia (ból gardła, kaszel, chrypa), zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nieżyt jelit, wzdęcia, mdłości, bóle brzucha), dolegliwości na tle nerwowym, zaburzenia snu, migrena. Zewnętrznie: bóle mięśniowe i stawowe, rwa kulszowa, ból głowy, nerwobóle, ból zębów, ukąszenia owadów, wypryski skórne, higiena jamy ustnej.
Dawkowanie Amol płyn
Wewnętrznie: doustnie 10-15 kropli preparatu w 1/2 szklanki płynu lub z cukrem. Do inhalacji 1 łyżeczkę na 1 l gorącej wody. Zewnętrznie: wcierać bez rozcieńczania w bolące miejsca, można stosować w postaci okładu po rozcieńczeniu wodą (1:3).
Amol - przeciwwskazania
Amol nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników leku oraz pacjentów cierpiących na astmę oskrzelową lub inne choroby dróg oddechowych, a także u dzieci poniżej 12 roku życia. Producent wyszczególnia również w ulotce przeciwwskazania do stosowania wewnętrznego i zewnętrznego:
- Wewnętrzne: niedrożność dróg żółciowych, zapalenie pęcherzyka żółciowego, przewlekłe choroby wątroby, uzależnienie od alkoholu.
- Zewnętrzne: uszkodzenie skóry w wyniku oparzeń, wyprysków i ran otwartych, a także w przypadku chorób skóry, którym towarzyszy wysypka. Amol nie powinien być stosowany na błony śluzowe i w okolicach oczu.
W przypadku przyjmowania innych leków przez pacjenta należy skonsultować się z lekarzem, który określi czy alkohol zawarty w Amolu nie przyczyni się do wzmacniania lub osłabiania działania leków.
Amol w ciąży
Nie ma wystarczającej ilości danych klinicznych na temat wpływu leku na rozwijający się płód, dlatego nie zaleca się stosowania Amolu w ciąży. Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy lekarz prowadzący ciążę dopuści jego stosowanie i dokładnie określi dawkowanie.
Amol a karmienie piersią
Nie ma wystarczającej ilości danych klinicznych na temat stosowania Amolu w czasie karmienia piersią i laktacji. W związku z tym nie zaleca się stosowania leku w tym okresie. Wyjątek stanowią zalecenia lekarza prowadzącego, który może ustalić bezpieczną dawkę zarówno dla pacjentki, jak i dziecka.
Amol a alkohol
Ponieważ Amol zawiera 67% etanolu, nie powinno się go łączyć z alkoholem, a także nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn po wewnętrznym zastosowaniu leku, który może wpływać na ośrodkowy układ nerwowy.