Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

BROMERGON tabletki

  • BROMERGON to preparatem stosowanyw w celu obniżenia poziomu prolaktyny. Ma działanie przeciwparkinsonowskie. Lek stosowany pomocniczo w bólach menstruacyjnych u kobiet.
BROMERGON tabletki
Producent: Sandoz
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:
bromokryptyna (Bromocriptinum)

Wskazania:

  • hiperprolaktynemia u kobiet i mężczyzn (nadmierne wydzielanie prolaktyny), czynnościowa lub wynikająca z obecności gruczolaka przysadki, hamowanie laktacji.
  • mlekotok u osób z prawidłowym poziomem prolaktyny
  • zespół napięcia przedmiesiączkowego
  • początkowa faza choroby Parkinsona.
  • nadciśnenie pierwotne oporne na leczenie
  • początek połogowego zapalenia piersi

Działanie:
Stymuluje receptory dopaminowe w mózgu. Niedostatek dopaminy w organizmie wyraża się m. in. Chorobą Parkinsona. Bromergon hamuje produkcje prolaktyny, która jest niezbędna karmiącym matkom. U pacjentów cierpiących na akromegalie preparat hamuje produkcje hormonu wzrostu.

Przeciwwskazania:

  • nadwrażliwość na składniki preparatu
  • niewydolność krążenia, choroby nerek i/lub wątroby, zaburzenia psychiczne.
  • przyjmowanie równocześnie doustnych środków antykoncepcyjnych , leków obniżających ciśnienie krwi, leków przeciwdepresyjnych, leków przeciwpsychotycznych.
  • ciąża i okres laktacji
  • niekontrolowane nadciśnienie tętnicze

Dawkowanie Bromergon:
Należy zawsze przyjmować podczas posiłku. Leczenie należy rozpocząć od małych dawek i zwiększyć je stopniowo aż do osiągnięcia największej skuteczności.

Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 mg. Zapobieganie lub hamowanie poporodowej laktacji ze względów medycznych: w 1. dniu leczenia 1,25 mg (0,5 tabl.) 2 razy na dobę (w trakcie porannego i wieczornego posiłku), następnie 2,5 mg 2 razy na dobę przez 14 dni; aby zapobiec rozpoczęciu laktacji, leczenie należy wdrożyć w klika godzin po porodzie lub zabiegu aborcji, ale nie przed ustabilizowaniem ważnych czynności życiowych. Niewielkie wydzielanie mleka czasem pojawia się w 2. lub 3. dniu leczenia. Można je zahamować, kontynuując leczenie tą samą dawką przez kolejny tydzień. Hiperprolaktynemia współistniejąca z impotencją u mężczyzn: 1,25 mg 2 lub 3 razy na dobę, stopniowo zwiększając dawkę od 5 mg do 10 mg na dobę.

Zaburzenia cyklu miesiączkowego, niepłodność kobiet: 1,25 mg 2-3 razy na dobę, jeśli reakcja jest niewystarczająca, dawkę należy stopniowo zwiększać do 2,5 mg 2-3 razy na dobę; leczenie należy kontynuować do czasu normalizacji cyklu miesiączkowego i (lub) przywrócenia owulacji. W razie konieczności, w celu uniknięcia nawrotów, leczenie kontynuować przez kilka cykli. Akromegalia: początkowo 1,25 mg 2-3 razy na dobę, zwiększając stopniowo dawkę dobową z 10 mg do 20 mg na dobę, w zależności od efektu terapeutycznego i działań niepożądanych. Gruczolaki przysadki wydzielające prolaktynę: 1,25 mg 2-3 razy na dobę, stopniowo zwiększając dawkę do kilku tabletek na dobę, do osiągnięcia oczekiwanego zahamowania wydzielania prolaktyny do krwi. Choroba Parkinsona: początkowo 1,25 mg na dobę przez pierwszy tydzień, wieczorem. W celu określenia minimalnej dawki skutecznej dla każdego pacjenta, dawkę dobową należy zwiększać powoli o 1,25 mg na dobę raz na tydzień i podawać w 2-3 dawkach.

Optymalną efekt terapeutyczny uzyskuje się w ciągu 6-8 tyg., jeśli po tym czasie nie stwierdza się poprawy stanu klinicznego, dawkę dobową można ponownie zwiększać o 2,5 mg na dobę raz w tygodniu. Zwykle dawki stosowane zarówno w monoterapii, jak i w leczeniu skojarzonym wynoszą 10-30 mg bromokryptyny na dobę. Jeżeli podczas zwiększania dawki wystąpią działania niepożądane, dawkę dobową należy zmniejszyć i kontynuować leczenie przez co najmniej tydzień, gdy działania niepożądane ustąpią, dawkę można ponownie zwiększać. U pacjentów leczonych lewodopą, u których występują zaburzenia poruszania, należy rozważyć zmniejszenie dawki lewodopy przed rozpoczęciem terapii bromokryptyną; po uzyskaniu zadowalającej reakcji na leczenie bromokryptyną można rozważyć stopniowe dalsze zmniejszanie dawki lewodopy; u niektórych pacjentów możliwe jest odstawienie lewodopy. Rozpoczynające się połogowe zapalenie piersi: w 1. dniu leczenia 1,25 mg 2 razy na dobę (w trakcie porannego i wieczornego posiłku), następnie 2,5 mg 2 razy na dobę przez 14 dni; w razie konieczności zastosować antybiotyk.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel