Polecane produkty
Skład:
cynnaryzyna (Cinnarizinum)
Wskazanie:
- w zaburzeniach krążenia obwodowego (zespół Raynauda, chromanie przestankowe, kurcze mięśniowe)
- w zaburzeniach naczyniowych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego (np. zaburzenia krążenia w układzie kręgowo-podstawnym);
- w zespołach niedokrwiennych w okulistyce
- profilaktycznie w chorobie lokomocyjnej (kinetozach);
- pomocniczo w zaburzeniach błędnikowych (zawroty głowy, szum w uszach, nudności, wymioty)
- choroba Meniere'a
Działanie:
Antagonista wapnia. Hamuje napływ jonów wapnia głównie do komórek mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Działa przeciwhistaminowo i słabo cholinolitycznie. Wykazuje działanie spazmolityczne, przede wszystkim w obrębie drobnych naczyń, działa przeciwwymiotnie i słabo uspokajająco. Cynaryzyna poprawia przepływ krwi przez naczynia ucha wewnętrznego, siatkówki i naczynia obwodowe. Zapobiega objawom choroby lokomocyjnej i innych kinetoz. Hamuje oczopląs. Po podaniu doustnym wchłania się powoli. Maksymalne stężenie we krwi występuje po 2,5-4 h. Jest metabolizowana w wątrobie i wydalana z moczem w postaci glukuronianów oraz w postaci niezmienionej. T0,5 we krwi wynosi około 3 h.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na składniki preparatu
- ciąża i okres karmienia piersią
- choroba Parkinsona
- choroby nerek i wątroby
Dawkowanie Cinnarizinum WZF:
Doustnie. W zawrotach głowy i innych zaburzeniach o charakterze niedokrwiennym: 1 tabl. 3 razy na dobę (w początkowym okresie leczenia można stosować dawki dwukrotnie większe). W chorobie lokomocyjnej: 1 tabl. 2 h przed podróżą, następnie w razie potrzeby 1 tabl. co 8 h w trakcie podróży. Tabletki należy przyjmować po posiłku.