Polecane produkty
Skład:
latanoprost (latanoprostum)
Wskazania:
- zmniejszenie zwiększonego ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów z jaskrą otwartego kąta oraz nadciśnieniem wewnątrzgałkowym,
- zwiększone ciśnienie śródgałkowe oraz jaskra wieku dziecięcego u dzieci i młodzieży.
Działanie:
Preparat to analog prostaglandyny F2alfa, wybiórczy prostanoidowy agonista receptorów FP. Zwiększa odpływ naczyniówkowo-twardówkowy oraz zmniejsza opór odpływu. Lek nie oddziałuje w istotny sposób na produkcję cieczy wodnistej, nie wywiera wpływu na barierę krew-ciecz wodnista. Obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe za sprawą zwiększonego odpływu cieczy wodnistej. Obniżenie ciśnienia śródgałkowego zachodzi po ok. 3-4 h od podania preparatu, maksymalna skuteczność osiągana jest po 8-12 h. Działanie trwa co najmniej 24 h. Latanoprost jest nieaktywnym prolekiem, który dobrze przenika przez rogówkę, cała substancja czynna, która dostaje się do cieczy wodnistej hydrolizowana jest podczas przejścia przez rogówkę do aktywnego biologicznie kwasu latanoprostowego.
Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na latanoprost lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
Dawkowanie Polprost:
Miejscowo, do worka spojówkowego. Standardowe dawkowanie u dzieci i dorosłych wynosi 1 kroplę do chorego oka 1x na dobę, najlepiej wieczorem. W przypadku podawania innych preparatów do oczu należy odczekać ok. 15 minut przed podaniem następnego.