Składniki:
1 tabletka zawiera 150 mg węgla leczniczego (Carbo medicinalis).
Substancja pomocnicza: sacharoza (283,5 mg).
Działanie:
Węgiel leczniczy jest środkiem o silnych właściwościach pochłaniających i osłaniających. Wiąże gazy jelitowe, produkty gnilne, bakterie, toksyny, różne toksyczne produkty przemiany materii, leki i inne związki chemiczne oprócz silnych kwasów, zasad, soli żelaza, cyjanku, tolbutamidu i pochodnych sulfonylomocznika. Podany doustnie pokrywa błonę śluzową przewodu pokarmowego mocno przylegającą warstwą, dzięki czemu chroni ją przed drażniącym działaniem składników pokarmowych. Działa zapierająco.
Wskazania:
Biegunki, nadmierna fermentacja jelitowa, wzdęcia, bębnica przewodu pokarmowego, nieżyty żołądkowo-jelitowe. Zatrucia lekami i związkami chemicznymi – po porozumieniu z lekarzem.
Sposób użycia:
Doustnie. Przeciętnie stosuje się 3-4 tabletek kilka razy dziennie. Przeciwbiegunkowo: 10 - 20 tabletek 3-4 razy dziennie.
Informacje dodatkowe:
Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Należy chronić przed działaniem wilgoci i światła słonecznego. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci, w temperaturze pokojowej.
Porady związane z Carbo VP węgiel aktywowany 0,15 x 20 tabletek
2019-12-27
Naturalny, skuteczny i bezpieczny – Węgiel leczniczy. Choć nigdy nie doczekał się reklamy telewizyjnej, nadal ma swoich zwolenników i jest ważną pozycją w wielu domowych apteczkach. Węgiel na biegunkę? Co prawda w rankingu hitów sprzedażowych w czasie grasowania jelitówek nie gra pierwszych skrzypiec, lecz nie oznacza to, że stracił na swojej skuteczności!
2019-09-10
Węgiel leczniczy (Carbo medicinalis) – naturalny lek pierwszego rzutu w przypadku wystąpienia biegunki lub zatrucia. Kiedyś obowiązkowa pozycja w każdej domowej apteczce, następnie nieco wyparty przez rozreklamowane preparaty farmaceutycznych gigantów – niestety niesłusznie! Dziś węgiel apteczny powraca do łask i odsłania przed nami swoje nowe, niestandardowe zastosowania – nie tylko w lecznictwie...
2018-07-10
Wreszcie nadszedł Twój długo wyczekiwany urlop, potrzebujesz tych kilku dni beztroski, aby odreagować ciężkie chwile w pracy i naładować akumulatory przed kolejnym starciem z szarą rzeczywistością. Jesteś zdeterminowana, nie pozwolisz, aby cokolwiek zniszczyło Ci wyjazd! Jednak już pierwszego dnia odczuwasz złowrogi dyskomfort i niestety większość urlopu spędzasz w toalecie! Oczywiście można szukać pozytywów zaistniałej sytuacji, w końcu z wakacji wrócisz o kilka kilo lżejsza... ale czy nie lepiej byłoby oszczędzić sobie kłopotu i zawczasu zabezpieczyć się przed wakacyjną biegunką?