Polecane produkty
Skład Aescin żel:
Substancje czynne: alfa-escyna, salicylan dwuetyloaminy i heparyna. Pozostałe składniki leku: karbomery, trolamina, alkohol izopropylowy, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), disodu edetynian, woda oczyszczona.
Działanie Aescin żel:
Produkt leczniczy Aescin w postaci żelu wskazany jest do miejscowego stosowania między innymi w leczeniu urazów i stanów zapalnych. Lek działa przeciwobrzękowo, przeciwzapalnie, a także chroni naczynia żylne. Przyczynia się do normalizowania przepuszczalności błony naczyń włosowatych, uszczelnia śródbłonek kapilarów oraz zmniejsza przesięk chłonki. Żel świetnie sprawdza się do stosowania wspomagającego w zmniejszaniu takich objawów jak: bóle i ciężkość nóg, świąd skóry, obrzęki kończyn dolnych i skurcze mięśni łydek występujące w zaburzeniach krążenia żylnego kończyn dolnych. Substancjami czynnymi leku jest escyna, heparyna oraz salicylan dwuetyloaminy.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Aescin żel wskazany do stosowania miejscowego, wspomagająco w leczeniu urazów (stłuczenia, skręcenia), miejscowych stanów zapalnych (z obrzękiem lub bez obrzęku), zapalenia żył kończyn dolnych, krwiaków i obrzęków po urazach i zabiegach chirurgicznych, bólów kręgosłupa z objawami ucisku korzeni nerwów rdzeniowych.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić z lekarzem możliwość stosowania żelu u kobiet w okresie ciąży (II i III trymestr) i laktacji, nie zaleca się jednak stosować leku u kobiet w ciąży długotrwale i na dużych obszarach ciała, w przypadku kobiet karmiących piersią nie należy aplikować leku na klatce piersiowej. Lek zawiera metylu parahydroksybenzoesanu (E 218) oraz propylu parahydroksybenzoesanu (E 216) – składniki te mogą powodować reakcje alergiczne,w tym reakcje typu późnego.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować poniżej 18. roku życia. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży. Nie stosować w przypadku przewlekłej choroby nerek lub niewydolności nerek. Nie stosować miejscowo na błony śluzowe, na otwarte rany, a także w przypadku martwicy skóry. Nie stosować na obszarach skóry, które zostały poddane promieniowaniu.
Działania niepożądane:
W trakcie stosowania żelu wystąpić mogą działania niepożądane, jednak nie pojawią się one u wszystkich. Rzadko: alergiczne zapalenie skóry (świąd, wysypka, rumień, wyprysk, pokrzywka); bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne (w niektórych przypadkach z krwawieniem); tachykardia, nadciśnienie tętnicze; reakcje nadwrażliwości; niezbyt często: zawroty głowy, ból głowy.
Dawkowanie żelu Aescin:
Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Do użytku zewnętrznego, miejscowo na skórę. Aplikować 3-5 razy na dobę. Rozprowadzić cienką warstwę żelu, następnie wetrzeć. W celu przyspieszenia wchłaniania substancji czynnej można przeprowadzić masaż przed zastosowanie żelu.