Polecane produkty
Skład Hirudoid żel:
Substancja czynna: polisiarczan mukopolisacharydowy (Mucopolisaccharidum polisulphatum) 0,3g/100g, co odpowiada 25000j. (jednostki ustalone na podstawie oznaczenia częściowego czasu aktywowanej tromboplastyny (APTT)). Pozostałe składniki to: sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, karbomery, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Działanie Hirudoid żel:
Polisiarczan mukopolisacharydowy to substancja czynna, która należy do grupy leków do miejscowego stosowania w przypadku zapalenia żył powierzchniowych i tępych urazów (z krwiakami i bez krwiaków). Produkt leczniczy Hirudoid żel można również wykorzystywać przy zabiegach fono- i jonoforezy.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Hirudoid żel wskazany do stosowania w przypadku tępych urazów (z krwiakami i bez krwiaków) oraz w przypadku zapalenia żył powierzchniowych, które nie nadaje się do leczenia opatrunkiem uciskowym. Można stosować także do fono- i jonoforezy.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem, lek mogą stosować kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią. Lek zawiera glikol propylenowy, który może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość alkoholu izopropylowego należy unikać kontaktu z oczami, błonami śluzowymi i otwartymi ranami.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.
Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Bardzo rzadko: miejscowe reakcje nadwrażliwości – zaczerwienienie skóry zwykle szybko ustępujące po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego.
Dawkowanie żelu Hirudoid:
Lek stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub wskazaniami lekarza. Stosować miejscowo na skórę. Zalecana dawka: aplikować 2-3 razy na dobę, a jeśli zachodzi potrzeba, to częściej. Lek stosować na miejsca zmienione chorobowo – zwykle wystarcza 3-5cm pasek żelu (ilość należy dostosować do wielkości leczonej powierzchni). Preparat należy delikatnie wmasować. Nie stosować pod opatrunek. Czas leczenia: tępe urazy – do 10dni; zapalenie żył powierzchniowych – 1-2 tygodnie. Żel można stosować do fono- i jonoforezy – podczas jonoforezy jest on podawany pod katodę.