Polecane produkty
Skład Xyzal Allergy:
Substancja czynna: lewocetyryzyny dichlorowodorek (Levocetirizini dihydrochloridum). Każda tabletka powlekana zawiera 5mg lewocetyryzyny dichlorowodorku oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian i otoczka Opadry Y-1-7000 w skład której wchodzą: hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E 171) i makrogol 400.
Działanie Xyzal Allergy:
Produkt leczniczy Xyzal Allergy to lek przeciwalergiczny. Jest on przeznaczony do stosowania u osób dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia. Substancją czynną leku jest lewocetyryzyny dichlorowodorek. Wskazaniem do stosowania tabletek jest objawowe leczenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (w tym przewlekłego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa) i pokrzywki.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Xyzal Allergy wskazany do stosowania w leczeniu objawów związanych z alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (w tym przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa) (objawy: swędzenie, zaczerwienienie i łzawienie oczu, wydzielina z nosa, kichanie i swędzenie nosa) i z pokrzywką. Do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia, młodzieży i osób dorosłych.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli pacjent może mieć trudności z opróżnieniem pęcherza (w stanach, takich jak uszkodzenie rdzenia kręgowego lub rozrost gruczołu krokowego), należy poradzić się lekarza. Lek ten może powodować nasilenie napadów padaczkowych, z tego względu należy poradzić się lekarza, jeśli występuje padaczka lub ryzyko wystąpienia drgawek. Jeśli jest zaplanowane wykonanie testów alergicznych, należy zapytać lekarza, czy trzeba przerwać stosowanie leku na kilka dni przed wykonaniem testów. Może on wpływać na wyniki testów alergicznych. Stosowanie u dzieci: nie należy stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie z jedzeniem, piciem i alkoholem: należy zachować ostrożność w przypadku przyjmowania leku jednocześnie z alkoholem lub innymi substancjami wpływającymi na czynność mózgu. U osób wrażliwych jednoczesne podawanie tego leku z alkoholem lub innymi substancjami wpływającymi na czynność mózgu, może spowodować dodatkowe obniżenie czujności i zdolności reagowania. Lek można przyjmować podczas posiłku lub między posiłkami. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy to omówić z lekarzem. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: u niektórych osób może wystąpić senność, ospałość, zmęczenie i wyczerpanie, dlatego należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn do czasu poznania swojej reakcji na lek. Specjalne testy prowadzone z udziałem zdrowych ochotników po przyjęciu lewocetyryzyny w zalecanej dawce nie wykazały wpływu leku na koncentrację uwagi, zdolność reagowania lub zdolność prowadzenia pojazdów. Lek zawiera laktozę – przed zastosowaniem u osób ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów należy się skonsultować z lekarzem.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, cetyryzynę, hydroksyzynę, substancje czynne o podobnej budowie chemicznej do piperazyny. Nie stosować w przypadku, gdy występuje ciężka choroba nerek wymagająca dializy.
Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów reakcji nadwrażliwości należy przerwać stosowanie leku i zgłosić to lekarzowi. Objawem reakcji nadwrażliwości jest m.in. obrzęk ust, języka, twarzy i/lub gardła, trudności w oddychaniu lub przełykaniu (ucisk w klatce piersiowej lub świszczący oddech), pokrzywka, nagły spadek ciśnienia tętniczego krwi prowadzący do zapaści lub wstrząsu, które mogą prowadzić do zgonu. Inne działania niepożądane – często: suchość w jamie ustnej, bóle głowy, zmęczenie i senność lub ospałość; niezbyt często: uczucie wyczerpania i bóle brzucha; częstość nieznana: nadwrażliwość, w tym wstrząs anafilaktyczny. Zgłaszano też inne działania niepożądane: kołatanie serca, zwiększenie częstości akcji serca, drgawki, mrowienie, zawroty głowy, omdlenia, drżenie, zaburzenia smaku (zmienione odczuwanie smaku), uczucie wirowania lub kołysania, zaburzenia widzenia, niewyraźne widzenie, rotacyjne ruchy gałek ocznych (niekontrolowany okrężny ruch gałek ocznych), bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego, obrzęk, świąd, wysypka, pokrzywka (obrzęk, zaczerwienienie i świąd skóry), wykwity skórne, duszność, zwiększenie masy ciała, bóle mięśni, ból stawów, pobudzenie i zachowanie agresywne, omamy, depresja, bezsenność, nawracające myśli samobójcze lub zainteresowanie samobójstwem, koszmary senne, zapalenie wątroby, nieprawidłowa czynność wątroby, wymioty, zwiększenie apetytu, nudności i biegunka; świąd (intensywne swędzenie) po przerwaniu stosowania leku.
Dawkowanie tabletek Xyzal Allergy:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka leku u osób dorosłych, młodzieży i dzieci od 6. roku życia: 1 tabletka na dobę. Osoby z zaburzeniami czynności nerek i wątroby: u osób z zaburzeniami czynności nerek może być konieczne zmniejszenie dawki w zależności od stopnia ciężkości choroby nerek, u dzieci dawkę należy także dostosować do masy ciała; dawkę ustali lekarz. U osób z ciężką chorobą nerek wymagającą dializy nie wolno stosować leku. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby, powinni przyjmować zwykle zalecaną dawkę leku. U osób, u których występują zarówno zaburzenia czynności wątroby, jak i zaburzenia czynności nerek, może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki w zależności od ciężkości choroby nerek, u dzieci dawkę należy także dostosować do masy ciała; dawkę ustali lekarz. Osoby w podeszłym wieku (powyżej 65. roku życia) – jeśli czynność nerek jest prawidłowa, nie ma konieczności dostosowania dawki. Lek wyłącznie do stosowania doustnego. Tabletkę połykać w całości, popijać wodą. Przyjmować podczas posiłku lub między posiłkami. Czas leczenia: zależy od rodzaju, czasu trwania i nasilenia objawów choroby i jest ustalany przez lekarza. Należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Nie stosować leku dłużej niż 10 dni bez konsultacji z lekarzem. Jeśli po upływie 3 dni nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia objawów, należy się skonsultować z lekarzem.
Producent: Vedim Sp. z o.o.