Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

VENOŻEL żel 50g

  • Przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwobrzękowy produkt leczniczy Venożel do miejscowego stosowania w przypadku obrzęków i bólu nóg oraz stanu zapalnego żył kończyn dolnych. Skład leku tworzą trzy substancje czynne – diklofenak, trybenozyd i escyna.
VENOŻEL żel 50g
Producent: Bausch Health
Kod produktu: 7284
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,99 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Venożel:

Substancje czynne: diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum), trybenozyd (Tribenosidum), escyna (Escinum). 1g żelu zawiera 12mg diklofenaku sodowego, 10mg trybenozydu, 5mg escyny (Escinum) oraz substancje pomocnicze: metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, karbomer, sodu wodorotlenek i woda oczyszczona.

Działanie Venożel:

Skład produktu leczniczego Venożel tworzą aż trzy substancje czynne – diklofenak, trybenozyd i escyna, które zapewniają szerokie spektrum działania. Preparat po aplikacji na skórę działa silnie przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo. Dzięki zawartości escyny uszczelnia śródbłonek naczyń krwionośnych oraz działa przeciwobrzękowo. Żel zalecany jest dla osób, które cierpią z powodu bólów i obrzęków nóg, a także zapalenia żył kończyn dolnych i obrzęków pooperacyjnych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Venożel wskazany do stosowania w przypadku zapalenia żył kończyn dolnych, obrzęków pooperacyjnych i pourazowych, obrzęków zastoinowych kończyn dolnych, zespołów bólowych związanych z chorobami kręgosłupa, pourazowych bólów mięśni i stawów (stłuczenia, zwichnięcia, naderwania), ograniczonych i łagodnych postaci zapalenia stawów. Lek dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 12. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie przechowywać w lodówce ani nie zamrażać. Lek można stosować równocześnie z innymi postaciami farmaceutycznymi diklofenaku, trybenozydu i escyny (m.in. tabletki, czopki). Jednakże w przypadku długotrwałego stosowania leku na duże powierzchnie skóry nie można całkowicie wykluczyć oddziaływania jego składników z innymi lekami. W przypadku stosowania leku długotrwale lub na dużej powierzchni skóry należy zachować ostrożność. Nie aplikować leku na błony śluzowe i do oczu (w przypadku kontaktu obficie spłukać wodą) oraz pod opatrunki. Nie stosować doustnie. Zarówno w trakcie leczenia, jak i dwa tygodnie po jego zakończeniu należy unikać bezpośredniego światła słonecznego oraz wizyt w solarium. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: zawsze należy skonsultować się z lekarzem, przy czym nie zaleca się stosowania w pierwszym i drugim trymestrze (chyba że lekarz zadecyduje, że korzyść dla matki jest większa niż ryzyko dla dziecka), w trzecim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią stosowanie leku jest przeciwwskazane.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku uszkodzeń skóry, otwartych ran, zmian zapalnych skóry. Nie stosować w przypadku, gdy po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych występowały napady astmy, pokrzywka lub ostry nieżyt nosa. Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
W trakcie stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rzadko – miejscowe podrażnienie skóry (rumień, pieczenie, świąd, wysypka, reakcje nadwrażliwości na światło, obrzęk), objaw ten mija po zaprzestaniu stosowania leku. Jeśli lek stosowany jest długotrwale i na duże powierzchni skóry, mogą pojawić się działania niepożądane, które wynikają z ogólnego działania diklofenaku (np. nudności, biegunka, bóle brzucha, bóle głowy, zapalenie skóry, obrzęk naczynioruchowy, wysypka grudkowata) – częstość nieznana.

Dawkowanie żelu Venożel:

Stosować zgodnie z zaleceniem lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować miejscowo na skórę, aplikować 3-4 razy na dobę z zachowaniem kilku godzin odstępu. Ilość preparatu należy dostosować do wielkości miejsca zmienionego chorobowo. Zwykle wystarczający jest pasek żelu o długości około 4cm. Po aplikacji należy delikatnie wmasować żel do całkowitego wchłonięcia. Zawsze po zastosowaniu preparatu należy dokładnie umyć ręce, chyba że to one stanowią obszar leczenia. Czas leczenia: zależy od rodzaju zmian chorobowych, a także od reakcji na lek, zazwyczaj leczenie nie trwa dłużej niż około 4 tygodni. Jeśli leczenie jest nieskuteczne lub objawy się nasilają, należy skonsultować się z lekarzem (po 7 dniach stosowania leku).

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą .

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel