Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

SINECOD syrop 100ml

  • Wskazaniami do stosowania Sinecodu są: leczenie ostrego kaszlu o różnej etiologii. Tłumienie kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom chirurgicznym i bronchoskopii.
SINECOD syrop 100ml
Producent: Novartis
Kod produktu: 6625
Typ preparatu: lek
34,99 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład:

10 ml zawiera substancję czynną: cytrynian butamiratu 15,00 mg

substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona.

Działanie:

Nieopioidowy lek przeciwkaszlowy o działaniu ośrodkowym. Ponadto zmniejsza opór w drogach oddechowych, czego dowodem jest szybka poprawa parametrów spirometrycznych i wyników badań gazometrycznych krwi. Po podaniu doustnym lek wchłania się szybko i całkowicie. Maksymalne stężenie we krwi głównego metabolitu - kwasu 2-fenylomasłowego - występuje po około 1,5 h (dla syropu). T0,5 we krwi po podaniu syropu wynosi 6 h. Lek nie ulega kumulacji w organizmie. Lek podlega hydrolizie, prowadzącej głównie do powstania kwasu 2-fenylomasłowego i dietyloaminoetoksyetanolu. Metabolity te również wykazują działanie przeciwkaszlowe. Metabolity, podobnie jak niezmieniony butamirat, w znacznym stopniu (w około 95%) wiążą się z białkami osocza. Metabolity są wydalane głównie z moczem.

Wskazania:

Leczenie ostrego kaszlu o różnej etiologii. Tłumienie kaszlu w okresie przed- i pooperacyjnym u pacjentów poddawanym zabiegom chirurgicznym i bronchoskopii.

Ciąża i okres karmienia piersią:

Nie określono bezpieczeństwa stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią. Należy unikać stosowania preparatu w I trymestrze ciąży; w pozostałym okresie stosować tylko w uzasadnionych przypadkach. Należy unikać stosowania preparatu w okresie karmienia piersią.

Dawkowanie:

Doustnie.

Syrop (postać preparatu przeznaczona dla dzieci starszych i dorosłych): dzieci w wieku 4-6 r.ż. - 5 ml (7,5 mg) 3 razy na dobę; 7-12 r.ż. - 10 ml (15 mg) 3 razy na dobę; powyżej 12 r.ż. - 15 ml (22,5 mg) 3 razy na dobę. W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 8 h, do 3 razy na dobę. Dorośli: 15 ml (22,5 mg) 4 razy na dobę; w razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 h, do 4 razy na dobę.

Sinecod a stosowanie innych leków

Stosując syrop Sinecod, należy pamiętać o tym, że jego głównym działaniem jest tłumienie odruchu kaszlowego. Ze względu na ten mechanizm, leku nie powinno się łączyć z preparatami o działaniu wykrztuśnym. Leki wykrztuśne są przeznaczone do rozrzedzania i usuwania śluzu z dróg oddechowych, co jest sprzeczne z działaniem przeciwkaszlowym Sinecodu. Połączenie tych dwóch rodzajów leków może prowadzić do zalegania śluzu w oskrzelach, co z kolei zwiększa ryzyko wystąpienia skurczu oskrzeli oraz rozwinięcia się zakażeń dróg oddechowych.

Przed rozpoczęciem stosowania Sinecodu warto skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, szczególnie jeśli pacjent stosuje inne leki na kaszel.

Sinecod a ciąża i karmienie piersią

Ze względu na brak dokładnych badań nad bezpieczeństwem stosowania Sinecodu w okresie ciąży i laktacji, zaleca się unikać stosowania leku w pierwszym trymestrze ciąży. W pozostałych miesiącach ciąży syrop na kaszel Sinecod może być używany wyłącznie w przypadkach absolutnej konieczności i po konsultacji z lekarzem. Nie ma pewności, czy substancja czynna leku przenika do mleka matki, dlatego stosowanie Sinecodu podczas karmienia piersią powinno być rozważone z ostrożnością, biorąc pod uwagę ewentualne ryzyko i korzyści.

Stosowanie syropu Sinecod u dzieci i młodzieży

Syrop przeciwkaszlowy Sinecod może być stosowany u dzieci od 3. roku życia, co czyni go bezpiecznym wyborem w leczeniu kaszlu także u najmłodszych pacjentów. Przed podaniem leku dziecku należy zwrócić uwagę na zalecenia dotyczące dawkowania zawarte w ulotce i zawsze przestrzegać zaleceń dotyczących wieku, aby zapewnić bezpieczne stosowanie syropu.

Sinecod a alkohol

Lek przeciwkaszlowy Sinecod nie powinien być stosowany jednocześnie z alkoholem, ponieważ połączenie to może nasilać niepożądane działania, takie jak senność czy zawroty głowy. Warto unikać spożywania alkoholu podczas stosowania leku, co pozwoli uniknąć dodatkowego obciążenia organizmu i zapewni maksymalną skuteczność terapii.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z SINECOD syrop 100ml

2024-11-17

Nocny kaszel u dzieci – jak sobie z nim radzić?

Nocny kaszel u dzieci – jak sobie z nim radzić?
Nocny kaszel u dzieci bywa bardzo męczący. Jak sobie z nim radzić? Zaleca się dbać o wilgotność powietrza w sypialni oraz o nawilżenie śluzówki gardła.
2023-06-25

Chroniczny kaszel - czym jest, co może oznaczać i jak go wyleczyć?

Chroniczny kaszel - czym jest, co może oznaczać i jak go wyleczyć?
Chroniczny kaszel to taki, który utrzymuje się dłużej niż osiem tygodni. Jego przyczyną są głównie przewlekłe choroby układu oddechowego, choć nie tylko.
2023-03-30

Kaszel krtaniowy - przyczyny, objawy i leczenie kaszlu szczekającego

Kaszel krtaniowy - przyczyny, objawy i leczenie kaszlu szczekającego
Kaszel krtaniowy to inaczej kaszel szczekający. Najczęściej pojawia się u dzieci, a jego przyczyną jest krup, czyli ostre podgłośniowe zapalenie krtani.
pixel