Polecane produkty
Skład Allertec WZF 0,01g:
Substancja czynna: cetyryzyny dichlorowodorek (Cetirizini dihydrochloridum). Jedna tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, hypromeloza, makrogol 6000.
Działanie Allertec WZF 0,01g:
Produkt leczniczy Allertec WZF 0,01g zawiera cetyryzyny dichlorowodorek. Jest to substancja czynna, która wykazuje działanie antagonistyczne w stosunku do receptorów H1. Jest to lek przeciwalergiczny (przeciwhistaminowy), który łagodzi objawy dotyczące nosa i oczu przy alergicznym zapaleniu błony śluzowej nosa (sezonowym i przewlekłym) oraz objawy przewlekłej idiopatycznej pokrzywki. Preparat jest przeznaczony do stosowania u dzieci powyżej 6. roku życia i u dorosłych.
Zastosowanie:
Produkt leczniczy Allertec WZF 0,01g wskazany do stosowania u dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia w celu łagodzenia objawów dotyczących nosa oraz oczu, które są związane z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem śluzówki nosa. Do stosowania także w celu łagodzenia objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.
Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera laktozę jednowodną – 31mg w jednej tabletce. Należy skonsultować możliwość stosowania leku u osób z padaczką lub napadami drgawek w przeszłości oraz z trudnościami z oddawaniem moczu. Zalecane jest unikanie spożywania alkoholu w trakcie leczenia. Lek może mieć wpływ na wyniki badań alergicznych. Możliwość stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią należy omówić z lekarzem. W trakcie stosowania leku mogą wystąpić takie działania niepożądane jak np. senność, uczucie zmęczenia, które wpływają na zdolność prowadzenia pojazdu i obsługi maszyn. W przypadku osób wrażliwych lek stosowany jednocześnie z lekami o działaniu hamującym na ośrodkowy układ nerwowy (np. z silnymi lekami przeciwbólowymi, uspokajającymi) lub z alkoholem może nasilić negatywny wpływ leku Allertec WZF na zdolność reagowania i koncentracji.
Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, hydroksyzynę, pochodne piperazyny. Nie stosować w u osób z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10ml/min. Nie stosować w przypadku osób z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.
Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. Należy przerwać stosowanie i natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpić pierwsze objawy nadwrażliwości – obrzęk twarzy, warg, języka, gardła, trudności w oddychaniu/przełykaniu. Częste działania niepożądane: zmęczenie, senność, suchość w jamie ustnej, nudności, biegunka, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa. Niezbyt częste działania niepożądane: ból brzucha, astenia, złe samopoczucie, zaburzenia czucia, pobudzenie, świąd, wysypka. Rzadkie działania niepożądane: przyspieszone bicie serca, obrzęki, uczulenie, nieprawidłowa czynność wątroby, zwiększenie masy ciała, pokrzywka, dezorientacja, depresja, omamy, bezsenność. Bardzo rzadkie działania niepożądane: zaburzenia akomodacji, niewyraźne widzenie, rotacja gałek ocznych, omdlenie, drżenie, zaburzenia smaku, tiki, zaburzenia oddawania moczu, obrzęk naczynioruchowy, wysypka polekowa. Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania: zwiększenie apetytu, amnezja, zaburzenia pamięci, zatrzymanie moczu.
Dawkowanie tabletek Allertec WZF 0,01g:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Tabletkę połykać, popijać wodą (szklanka). Można stosować niezależnie od posiłków. U dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować 5mg (pół tabletki) dwa razy na dobę. U młodzieży powyżej 12. roku życia i u dorosłych: stosować 10mg (jedna tabletka) raz na dobę. U osób z zaburzeniami czynności nerek konieczne jest indywidualne dostosowywanie dawki. Nie przekraczać zalecanej dobowej dawki.
Porady związane z Allertec WZF 0,01g x 10 tabletek
Co brać na alergię? Poradnik dla alergika

Co pyli w marcu? Uważaj na leszczynę i olszę

Alergia zimą – co pyli w grudniu, a co w styczniu i lutym?

Alergia latem – co najczęściej uczula?

Alergia na trawy – w jaki sposób ją rozpoznać, kiedy przypada szczyt pylenia i jak sobie radzić z uczuleniem?

Pokrzywka - przyczyny, objawy, leczenie

Alergia pokarmowa - czym jest i jak ją leczyć?

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?

Alergia skórna - objawy i leczenie

Jakie tabletki na alergię wybrać?
