Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Allertec WZF x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Allertec WZF jest lekiem przeciwalergicznym do stosowania u osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Substancją czynną jest cetyryzyna. Lek wskazany do łagodzenia objawów ze strony nosa i oczu oraz pokrzywki idiopatycznej.
  • Allertec WZF x 20 tabletek
Producent: Polfa Warszawa
Kod produktu: 42769
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
21,24 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Allertec WZF:

Substancja czynna: cetyryzyny dichlorowodorek (Cetirizini dihydrochloridum). Każda tabletka powlekana zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, magnezu stearynian, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu laurylosiarczan, hypromeloza, makrogol 6000.

Działanie Allertec WZF:

Lek przeciwalergiczny do stosowania u osób dorosłych oraz u dzieci powyżej 6. roku życia. Allertec WZF to produkt leczniczy, którego substancją czynną jest cetyryzyny dichlorowodorek. Wskazaniem do stosowania leku jest łagodzenie objawów dotyczących nosa i oczu występujących w przebiegu sezonowego i przewlekłego zapalenia błony śluzowej nosa, a także łagodzenie objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Allertec WZF wskazany do stosowania w łagodzeniu objawów dotyczących nosa i oczu, które związane są z sezonowym i przewlekłym alergicznym zapaleniem błony śluzowej nosa (m.in. zatkany nos, duża ilość wodnistej wydzieliny z nosa, swędzenie nosa, częste kichanie, zaczerwienienie oczu, łzawienie, swędzenie oczu) oraz w łagodzeniu objawów przewlekłej idiopatycznej pokrzywki (długotrwale utrzymujące się silnie swędzące bąble na skórze). Lek dla dzieci powyżej 6. roku życia i dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli występują zaburzenia czynności nerek, może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki leku – ustali to lekarz. Jeśli pacjent choruje na padaczkę lub miał napady drgawek, przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli występują trudności z oddawaniem moczu (w stanach, takich jak: uszkodzenie rdzenia kręgowego lub rozrost gruczołu krokowego), przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem. Nie obserwowano istotnych klinicznie interakcji między alkoholem (w stężeniu 0,5 promila (g/l) we krwi, odpowiadającym stężeniu po wypiciu jednego kieliszka wina) a cetyryzyną stosowaną w zalecanych dawkach. Nie ma jednak danych dotyczących bezpieczeństwa w przypadku jednoczesnego stosowania większych dawek cetyryzyny i alkoholu. Z tego względu zaleca się unikać spożywania alkoholu podczas stosowania tego leku. W przypadku planowanych testów alergicznych należy zapytać lekarza, czy konieczne jest odstawienie tego leku. Lek ten może wpływać na wyniki testów alergicznych. Stosowanie u dzieci: nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Nie są spodziewane interakcje tego leku z innymi lekami. Stosowanie z jedzeniem i piciem: jedzenie nie wpływa w zauważalny sposób na wchłanianie leku. Stosowanie u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią: należy się skonsultować z lekarzem, to on powinien zdecydować, czy kobieta może przyjmować ten lek. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: wyniki badań wskazują, że lek stosowany w zalecanej dawce nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn, odczuwanie senności oraz sprawność psychofizyczną. Należy jednak sprawdzić indywidualną reakcję na ten lek – jeśli pojawi się senność i uczucie zmęczenia, nie należy prowadzić pojazdów i nie obsługiwać maszyn. Lek zawiera laktozę – jeśli stwierdzono wcześniej nietolerancję niektórych cukrów, należy się skonsultować z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w 1 tabletce powlekanej, lek uznaje się za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny (substancje o podobnej budowie do cetyryzyny, wchodzące w skład innych leków). Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10ml/min).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Jeśli wystąpią następujące działania niepożądane, należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem: reakcje alergiczne, w tym ciężkie reakcje i obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna, która powoduje obrzęk twarzy i gardła) – te objawy występują rzadko lub bardzo rzadko, mogą wystąpić bezpośrednio po pierwszym przyjęciu leku lub mogą wystąpić później. Inne działania niepożądane występujące – często: zmęczenie, suchość w jamie ustnej, nudności, biegunka, zawroty głowy, bóle głowy, senność, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa (u dzieci); niezbyt często: ból brzucha, astenia (bardzo silne osłabienie), złe samopoczucie, parestezja (zaburzenia czucia), pobudzenie, świąd, wysypka; rzadko: tachykardia (przyspieszone bicie serca), obrzęki, reakcje alergiczne, czasami ciężkie (bardzo rzadko), nieprawidłowa czynność wątroby, zwiększenie masy ciała, drgawki, zachowanie agresywne, dezorientacja, depresja, omamy, bezsenność, pokrzywka; bardzo rzadko: trombocytopenia, zaburzenia akomodacji (dostosowania się oka do oglądania różnych przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach), niewyraźne widzenie, rotacja gałek ocznych (niekontrolowane, koliste ruchy gałek ocznych), omdlenie, drżenie, zaburzenia smaku, dystonia (długotrwałe skurcze mięśni), dyskineza (ruchy mimowolne), tiki (skurcze nawykowe), zaburzenia oddawania moczu (moczenie nocne, ból i/lub trudności w oddawaniu moczu), obrzęk naczynioruchowy (ciężka reakcja alergiczna powodująca obrzęk twarzy lub gardła), wysypka polekowa; częstość nieznana: zwiększenie apetytu, próby samobójcze (nawracające myśli samobójcze lub zainteresowanie samobójstwem), koszmary senne, amnezja (utrata pamięci), zaburzenia pamięci, zawroty głowy (uczucie wirowania lub utraty równowagi), zatrzymanie moczu (niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego), świąd (intensywne swędzenie) i/lub pokrzywka po przerwaniu stosowania leku, ból stawów, wysypka z pęcherzami zawierającymi wydzielinę ropną, zapalenie wątroby.

Dawkowanie tabletek Allertec WZF:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek można przyjmować przed posiłkiem, w trakcie lub po posiłku. Tabletkę połknąć i popić szklanką wody. Tabletkę można podzielić na równe dawki. Zalecane dawkowanie: dzieci od 6. do 12. roku życia: stosować pół tabletki (5mg) dwa razy na dobę; młodzież powyżej 12. roku życia i osoby dorosłe: stosować jedną tabletkę (10mg) raz na dobę. Osoby z zaburzeniami czynności nerek: lekarz indywidualnie ustala dawkowanie dla dzieci i dorosłych, w zależności od stopnia zaburzeń czynności nerek, wieku, masy ciała. Zwykle u dorosłych z łagodnymi zaburzeniami czynności nerek stosuje się jedną tabletkę (10mg) raz na dobę, u dorosłych z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek stosuje się pół tabletki (5mg) raz na dobę, u dorosłych z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek stosuje się pół tabletki (5mg) co drugi dzień. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10ml/min. Osoby z zaburzeniami czynności wątroby: nie ma konieczności modyfikowania dawki. Osoby w podeszłym wieku: jeśli czynność nerek jest prawidłowa, nie trzeba dostosowywać dawki. Należy się skonsultować z lekarzem w przypadku wrażenia, że lek działa za słabo lub za mocno. Czas trwania leczenia: jest zależny od rodzaju, czasu trwania i przebiegu objawów. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż przez 10 dni. Jeśli po 3 dniach leczenia, objawy nie ustępują lub nastąpiło pogorszenie, należy się skonsultować z lekarzem. Nie należy stosować większej niż zalecana dawki leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Allertec WZF x 20 tabletek

2023-05-30

Alergia na trawy – w jaki sposób ją rozpoznać, kiedy przypada szczyt pylenia i jak sobie radzić z uczuleniem?

Alergia na trawy – w jaki sposób ją rozpoznać, kiedy przypada szczyt pylenia i jak sobie radzić z uczuleniem?
Alergia na trawy objawia się wodnistą wydzieliną z nosa oraz świądem oczu. Dolegliwości są najsilniejsze w szczycie pylenia, czyli od końca maja do lipca.
pixel