Altacet - lek ciągle w użyciu, w czym pomaga?
20.05.2020Gdybyś wiedział, że upadniesz, to byś sobie usiadł... a jak już upadniesz, to co wtedy? Stłuczenie potrafi dać dać się we znaki bardziej niż skaleczenie! W miejscu urazu pojawia się obrzęk i wylew podskórny (krwiak), a na dodatek stłuczone miejsce jest bardzo tkliwe i każde muśnięcie wywołuje ostry ból. W apteczce domowej nie może zabraknąć produktów pierwszej pomocy na stłuczenia, a wśród nich koniecznie powinien znaleźć się Altacet żel.
Jeśli stłuczona została kończyna, wówczas należy unieruchomić ją na kilka dni, co przyspieszy gojenie się stłuczenia oraz zmniejszy obrzęk. Leki w postaci żeli, maści, kremów doskonale łagodzą dolegliwości pourazowe – działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. Altacet żel zawiera w składzie glin (octanowinian glinu) i taktowany jest jako lek o działaniu ściągającym, przeciwobrzękowym, miejscowo łagodzącym ból. Altacet żel aplikowany w miejscu urazu, przyczynia się do zmniejszenia wysięku i stanu zapalnego, ponadto zawiera w składzie mentol, który działa przyjemnie chłodząco na obolałe miejsce. Lek ten, podobnie jak jego odpowiednik Altaziaja firmy farmaceutycznej Ziaja – nie jest preparatem trudno dostępnym, możemy go nabyć bez recepty w każdej aptece stacjonarnej lub internetowej.
Godne uwagi są także tabletki Altacet – do stosowania zewnętrznego! Tabletki te, należy rozpuścić w wodzie, a otrzymany roztwór (kwaśna woda) stosuje się do okładów – zawsze według zaleceń podanych w ulotce leku. Czy Altacet żel lub Altacet tabletki zostały zapomniane i powinny być zastąpione innymi, być może lepszymi preparatami? Absolutnie nie! Czasami „proste”, tanie i sprawdzone od lat rozwiązania to najlepsze rozwiązania!
Autor: tech.farm. Anna Bawer,
Jak rozpoznać stłuczenie?
Stłuczeniem nazywamy uraz powstały przy upadku lub wskutek uderzenia tępym przedmiotem. Wypadki takie prowadzą do uszkodzenia tkanki podskórnej bez przerwania ciągłości skóry i choć stłuczenia należą do jednych z najczęstszych obrażeń, jakie mogą się nam przytrafić w rożnych sytuacjach, to i tak bywają niejednokrotnie bardziej dokuczliwe niż inne – często poważniejsze urazy. Ból podczas ruchu i nadwrażliwość na dotyk, zniekształcenie stawu, widoczny obrzęki i zasinienie skóry – te objawy to znak rozpoznawczy stłuczenie, ale nie tylko! Podobne symptomy mogą towarzyszyć np. zwichnięciu, dlatego tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie urazu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości lub braku ustąpienia dokuczliwych objawów w ciągu kilku dni niezwłoczna konsultacja z lekarzem.Stłuczenie, obrzęk – pierwsza pomoc Altacet żel!
Nawet najbardziej przezorni z nas, nie są w stanie wyposażyć domowej apteczki na każdą okoliczność. Gdyby tak było, mielibyśmy w domu magazyn na miarę zapasów dobrze prosperującej apteki! Tabletki przeciwbólowe, opatrunki, plastry, środki do dezynfekcji – to absolutne minimum, lecz warto – naprawdę warto, dodać do tej listy leki zawierające octowinian glinu. Preparaty zawierające glin, przyniosą nieocenioną pomoc i ulgę przy stłuczeniach, obrzękach stawowych i pourazowych oraz w obrzękach spowodowanych oparzeniami pierwszego stopnia. W lekkich stłuczeniach ogromną ulgę przyniosą zimne okłady oraz dostępne na rynku preparaty chłodzące w sprayu np. Altacet Ice spray chłodzący na urazy.Jeśli stłuczona została kończyna, wówczas należy unieruchomić ją na kilka dni, co przyspieszy gojenie się stłuczenia oraz zmniejszy obrzęk. Leki w postaci żeli, maści, kremów doskonale łagodzą dolegliwości pourazowe – działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. Altacet żel zawiera w składzie glin (octanowinian glinu) i taktowany jest jako lek o działaniu ściągającym, przeciwobrzękowym, miejscowo łagodzącym ból. Altacet żel aplikowany w miejscu urazu, przyczynia się do zmniejszenia wysięku i stanu zapalnego, ponadto zawiera w składzie mentol, który działa przyjemnie chłodząco na obolałe miejsce. Lek ten, podobnie jak jego odpowiednik Altaziaja firmy farmaceutycznej Ziaja – nie jest preparatem trudno dostępnym, możemy go nabyć bez recepty w każdej aptece stacjonarnej lub internetowej.
Godne uwagi są także tabletki Altacet – do stosowania zewnętrznego! Tabletki te, należy rozpuścić w wodzie, a otrzymany roztwór (kwaśna woda) stosuje się do okładów – zawsze według zaleceń podanych w ulotce leku. Czy Altacet żel lub Altacet tabletki zostały zapomniane i powinny być zastąpione innymi, być może lepszymi preparatami? Absolutnie nie! Czasami „proste”, tanie i sprawdzone od lat rozwiązania to najlepsze rozwiązania!
Autor: tech.farm. Anna Bawer,
Polecane wpisy
Pokaż więcej wpisów z
Maj 2020
Polecane produkty
Rekomendowane produkty
Podziel się swoim komentarzem z innymi