Co na problemy żołądkowe? Domowe sposoby i leki
12.03.2024Zgaga, odbijanie się, uczucie ciężkości w żołądku to niezbyt przyjemne dolegliwości, które dotykają wielu z nas. Na szczęście istnieją rozwiązania, które pozwolą nam je szybko załagodzić, a nawet zwalczyć. Warto je znać, jeżeli objawy te nie są nam obce. Co na problemy żołądkowe? Sprawdź, co pomaga na problemy z układem trawiennym, poznaj nasze domowe sposoby i sprawdzone preparaty. Dowiedz się, jak bezpiecznie i skutecznie pozbyć się uciążliwych przypadłości.
Dolegliwości żołądkowo-jelitowe a zaburzenia układu pokarmowego
Odczuwanie dolegliwości żołądkowo-jelitowych może wiązać się z różnymi chorobami. Niektóre z nich uważane są za groźne dla naszego zdrowia – te wymagają konsultacji ze specjalistą. Bardzo często jednak takie przypadłości, jak odbijanie się, zgaga czy niestrawność wynikają z niewłaściwej diety, nieregularnego i zbyt szybkiego przyjmowania posiłków, stresu, a nawet braku ruchu. Dlatego, aby się z nimi rozprawić, czasami wystarczy zmiana trybu życia na bardziej aktywny czy zmiana podejścia do żywienia. Doraźnie pomóc mogą: dieta lekkostrawna, opierająca się przede wszystkim na takich produktach, jak ryż, biszkopty, jabłka czy sucharki, jak również zioła, a także odpowiednio dobrane leki.
Co na rewolucje żołądkowe? Domowe sposoby
Co na problemy żołądkowe? Przy niewielkich dolegliwościach pomogą produkty, które nierzadko znajdziemy w domowej apteczce czy spiżarce. W przypadku zgagi możemy sięgnąć po siemię lniane albo herbatę z kwiatu lipy. Jeżeli zjedliśmy zbyt obfity posiłek, wypijmy herbatę miętową lub rumiankową, które działają rozkurczowo. Podobne właściwości mają też wybrane przyprawy: kminek czy majeranek. Ból żołądka złagodzimy herbatą imbirową. Możemy też przez jakiś czas ssać plasterek imbiru. Chcąc pozbyć się wzdęć, powinniśmy pić napary z rumianku, mięty lub kopru włoskiego, a do codziennej diety, poza kminkiem, imbirem i koprem, włączyć także pietruszkę, kardamon oraz bazylię.
Warto wiedzieć też o tym, że przy problemach żołądkowych nie możemy zapominać o nawodnieniu organizmu. Zbyt mała ilość spożywanej wody może dodatkowo utrudniać proces trawienia, dlatego każdego dnia powinniśmy przyjmować ok. 2-2,5 l płynów. Jeżeli jednak czujemy, że metody te nie będą wystarczające, możemy zdecydować się na środki medyczne dostępne bez recepty.
Co na problemy żołądkowe? Lek o naturalnym składzie
Co jest dobre na problemy żołądkowe? Polecanym środkiem na przypadłości żołądkowo-jelitowe występujące po spożyciu zbyt obfitego posiłku, w tym odbijanie się, uczucie ciężkości w nadbrzuszu, zgagę czy wzdęcia, są tabletki do ssania Gastrocynesine®. Co ważne, jest to lek o naturalnym składzie. Produkowany jest na bazie składników czynnych pochodzenia roślinnego o wielokierunkowym działaniu (Abies nigra, Carbo vegetabilis, Nux vomica, Robinia pseudo-acacia). Dlatego też – w przeciwieństwie do niektórych leków na zgagę, których długotrwałe przyjmowanie może niekorzystnie wpływać na mikroflorę jelitową – Gastrocynesine® nie zaburza równowagi bakteryjnej jelit. Ma wygodną postać pastylek do ssania, które przyjmuje się do trzech razy dziennie. Przeznaczony jest dla osób dorosłych.
___
GASTROCYNESINE® tabletki. Produkt złożony. Wskazanie do stosowania: niewielkie dolegliwości żołądkowo-jelitowe po spożyciu ciężkostrawnych posiłków: wzdęcia, odbijania, zgaga, uczucie ciężkości w nadbrzuszu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: BOIRON SA, 2 avenue de l’Ouest Lyonnais, 69510 Messimy, Francja.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą. 1/Gastrocynesine/11.03.2024