Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Jak dbać o skórę wiosną?

13.04.2020
Jak dbać o skórę wiosną?Skóra po zimie wymaga odświeżenia i odżywienia, dlatego wiosną trzeba zwrócić szczególną uwagę na jej pielęgnację. Warto też pamiętać, aby chronić ją przed promieniami słonecznymi, a także włączyć do jadłospisu produkty bogate w witaminy. Dzięki temu skóra zyska piękny i zdrowy wygląd.

Codzienna pielęgnacja dobrymi kosmetykami

Odpowiednia pielęgnacja skóry po zimie ma na celu nie tylko poprawę jej wyglądu, ale także przygotowanie jej na lato, czyli ostre słońce i wysokie temperatury. Podstawą jest oczyszczanie, które powinno mieć miejsce dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Pozwala ono usunąć resztki makijażu, zanieczyszczenia, kurz, martwy naskórek i drobnoustroje. Twarz należy myć delikatną pianką, bez używania gąbek i wielorazowych szczoteczek. Równie ważne jest nawilżanie. Warto zdecydować się na preparat intensywnie nawilżający, np. Cetaphil krem z unikalnym kompleksem ERC i PCA, które chronią i wiążą cząsteczki wody w głębokich warstwach skóry.

Trzeba pamiętać, że kosmetyki do pielęgnacji powinny być dobrej jakości. Nie mogą zawierać konserwantów, substancji zapachowych ani sztucznych barwników. Te składniki przyczyniają się do wystąpienia podrażnień i reakcji alergicznych. Warto zdecydować się na kosmetyki apteczne, czyli dermokosmetyki. Tego rodzaju produkty jednocześnie pielęgnują i leczą, ponieważ mają w składzie substancje aktywne – witaminę E, pantenol, glicerynę, oleje roślinne, które poprawiają kondycję skóry i chronią ją.

Zdrowa dieta

Wiosna to czas, w którym pojawia się wiele warzyw i owoców. Warto włączyć je do jadłospisu, ponieważ są cennym źródłem witamin i pierwiastków. Mowa przede wszystkim o witaminie A (marchew, papryka, szpinak, jarmuż), witaminie C (brokuły, natka pietruszki, czarna porzeczka, truskawki) i cynku (warzywa strączkowe, pomidory). Zamiast słodyczy lub słonych przekąsek lepiej wybrać pestki dyni, migdały, orzechy lub słonecznik.

Ochrona przeciwsłoneczna

Promieniowanie słoneczne jest potrzebne do wytworzenia witaminy D, jednak nie jest dobre dla skóry – uszkadza ją, przyspiesza procesy starzenia, powoduje przebarwienia, a także zwiększa ryzyko choroby nowotworowej. Z tego powodu konieczne jest stosowanie kremów z filtrem przeciwsłonecznym. Są one oznaczone na opakowaniu symbolem SPF. Warto także unikać słońca w godzinach, gdy promieniowanie jest najsilniejsze, czyli między 10 a 16. Należy wtedy większość czasu spędzać w cieniu oraz zakrywać skórę ubraniem, a na głowę wkładać kapelusz lub czapkę z daszkiem.

Odpowiednie nawodnienie organizmu

Organizm człowieka składa się w 70% z wody, z czego aż 20% umiejscowione jest w skórze. Dzięki temu jest ona jędrna, sprężysta, nawilżona i wygląda dobrze. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie nawadnianie. Przyjmuje się, że każdy powinien wypijać przynajmniej 2 litry wody dziennie (lub więcej przy dużym wysiłku i w upalny dzień). W przeciwnym razie skóra stanie się szorstka, matowa, nadwrażliwa i podatna na uszkodzenia.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2020

Polecane produkty

pixel