Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Wspomagaj oddychanie i dbaj o bezpieczeństwo

27.08.2021
Wspomagaj oddychanie i dbaj o bezpieczeństwo

Wymawiając takie wyrażenia jak "respirator", "sztuczna wentylacja", większość zwykłych ludzi wyobraża sobie bardzo duże i głośne urządzenie, które ma za zadanie podtrzymywać oddychanie człowieka. W rzeczywistości, obecnie rozmiary i waga takich urządzeń mogą się znacznie różnić. Na przykład, przenośny respirator waży około 1,5 kg. 

Produkty przeznaczone do ochrony skóry i narządów oddechowych mają na celu ochronę przed narażeniem na unoszące się w powietrzu substancje toksyczne i/lub zanieczyszczenia. Produkty te dzielą się na środki ochrony dróg oddechowych, skóry i wzroku. Sprzęt ochrony dróg oddechowych obejmuje maski przeciwgazowe, respiratory i bandaże z gazy bawełnianej. Do sprzętu ochronnego zabezpieczającego skórę przed szkodliwymi źródłami należą kombinezony ochronne. Do środków ochrony oczu należą specjalne okulary. Wybór sprzętu dokonywany jest z uwzględnieniem jego przeznaczenia i właściwości (stopni ochrony) oraz specyficznych warunków skażenia i charakteru lokalnego skażenia.

Klasyfikacja sprzętu ochrony osobistej

  1. Specjalna odzież ochronna (kożuchy, płaszcze, krótkie płaszcze, peleryny, szaty itp.)
  2. Ochrona rąk (rękawiczki, rękawiczki, ochraniacze na ramiona, rękawy itp.)
  3. Ochrona stóp (buty, buty, buty, szlafroki, kapcie itp.)
  4. Sprzęt ochronny oczu i twarzy (gogle, osłony twarzy itp.)
  5. Ochrona głowy (kaski, kaski, czapki, berety itp.)
  6. Sprzęt ochrony dróg oddechowych (maski przeciwgazowe, respiratory)
  7. Kombinezony izolacyjne (kombinezony pneumatyczne, skafandry kosmiczne itp.)
  8. Ochrona słuchu (zatyczki do uszu, nauszniki, zatyczki do uszu itp.)
  9. Sprzęt chroniący przed upadkiem z wysokości (szelki bezpieczeństwa, pasy z amortyzatorami i bez, liny kotwiczne, urządzenia blokujące itp.)
  10. Produkty do ochrony skóry
  11. Kompleksowe środki ochrony

Co to jest koncentrator tlenu i dlaczego jest on potrzebny?

Koncentrator tlenu pobiera cząsteczki tlenu z otaczającego powietrza, koncentruje je i dostarcza do osoby w formie strumienia. Terapia tlenowa jest stosowana głównie w leczeniu chorób układu oddechowego, w celach profilaktycznych oraz w celu utrzymania dobrego stanu zdrowia. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie koncentratory tlenu są używane w każdym przypadku.

W przypadku astmy oskrzelowej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, a także niewydolności serca, tlenoterapia jest niezbędna. Regularne leczenie wyrównuje niedotlenienie, co zmniejsza duszność i normalizuje pracę nie tylko serca i płuc, ale także nerek i wątroby. W takich przypadkach stosuje się urządzenia o dużym natężeniu przepływu od 5 do 10 l/min.

Jak działa koncentrator tlenu?

Zasada działania koncentratora tlenu jest prosta. Urządzenie pobiera powietrze z pomieszczenia, filtruje je za pomocą kulek zeolitowych, gdzie cząsteczki azotu są oddzielane od cząsteczek tlenu. Tlen jest skoncentrowany z jednej strony (poziom tlenu osiąga 95%), a azot z drugiej. Tlen dostaje się następnie do dróg oddechowych człowieka, podczas gdy azot jest odprowadzany do atmosfery pomieszczenia.

Produkty ochrony dróg oddechowych

Najnowocześniejsza technologia odróżnia półmaski, maski i maseczki 3M od konwencjonalnego sprzętu ochrony osobistej. W połączeniu z ergonomiczną konstrukcją, która zapewnia najwyższy komfort, szeroka gama opatentowanych technologii 3M zapewnia łatwiejsze oddychanie i wygodną ochronę przed niebezpiecznymi cząstkami.

Aktywny materiał zastosowany przez 3M łączy zalety filtracji mechanicznej z najnowszą technologią wychwytywania cząstek, a zawór 3M Cool Flow poprawia odprowadzanie ciepła.

W połączeniu z ergonomiczną konstrukcją zapewniającą optymalny komfort i wygodę, szeroka kolekcja opatentowanych rozwiązań 3M zapewnia łatwiejsze oddychanie i lepszą ochronę przed szkodliwymi i niebezpiecznymi cząstkami.

Wybór i określenie właściwej półmaski z szerokiej gamy półmasek 3M wydaje się być trudnym i niemożliwym zadaniem, ponieważ nie tylko ważne jest uwzględnienie czynnika ryzyka, ale również musi być ona wystarczająco wygodna do noszenia przez cały okres użytkowania w strefie niebezpiecznej.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2021

Polecane produkty

pixel