Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Dolegliwości i choroby

Najnowsze wpisy

Pozostałe wpisy

Luteina - strażnik wzroku

Luteina - strażnik wzroku

Na co dzień otoczeni jesteśmy ekranami telewizorów, komputerów i smartfonów! Agresywne bodźce wzrokowe atakują nasze gałki oczne! Dlatego też w szczególny sposób musimy dbać o nasze oczy. Jednym ze składników, które doskonale wpływają na wzrok, jest luteina. Jakie są naturalne źródła luteiny? Kiedy stosować suplementy diety z luteiną? Oto, co musisz wiedzieć na temat tego niesamowitego składnika!
Lek przeciwhistaminowy - co wybrać na alergiczny nieżyt nosa?

Lek przeciwhistaminowy - co wybrać na alergiczny nieżyt nosa?

Alergiczny nieżyt nosa dotyka aż 25% polskiej populacji. Oznacza to, że co czwarty człowiek boryka się z wodnistym katarem, zapchanym nosem i ciągłym kichaniem bądź to okresowo lub też przez cały rok. Co więc zrobić, kiedy cieknący katar utrudnia nam życie i nie pozwala skoncentrować się na lekcjach lub pracy? Przede wszystkim należy sięgnąć po sprawdzony lek przeciwhistaminowy..
Grzybica pochwy - pamiątka z wakacji!

Grzybica pochwy - pamiątka z wakacji!

Nie każda pamiątka z wakacji jest miła i pożądana. Niestety zdarzają się też takie, które nie dość, że psują cały wyjazd, to jeszcze długo po powrocie nie dają o sobie zapomnieć. Mowa oczywiście o zakażeniu grzybiczym pochwy! Niestety latem, gdy chcemy korzystać z pięknej pogody, jesteśmy najbardziej narażone na infekcję! Jak leczyć grzybicę pochwy? Co możemy zrobić, aby jej uniknąć?
Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie

Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie

Życie kobiety determinowane jest przez jej cykl miesiączkowy, kilka dni krwawienia miesięcznego potrafi skutecznie zaprzepaścić weekendowe plany, przeszkodzić w wykonywaniu obowiązków zawodowych, a nawet w codziennym funkcjonowaniu. Ponad 40% kobiet odczuwa bardzo silne bóle menstruacyjne, a ponad 10% bywa sparaliżowana przez ból oraz towarzyszące mu objawy. Zamiast jednak się poddawać, można wypróbować kilka metod złagodzenia dolegliwości menstruacyjnych!
Fakty i mity o demencji!

Fakty i mity o demencji!

Choroby przebiegające z degeneracją neuronów, w tym choroba Alzheimera, choroba Parkinsona i demencja, to schorzenia uznawane za nieuleczalne. Jednak jak dowodzą badania, wprowadzenie kilku zmian w stylu życia daje realne szanse na ograniczenie procesu obumierania komórek nerwowych i pobudzenie tworzenia się nowych neuronów.
Choroba lokomocyjna u dzieci - metoda nr 1 na jazdę bez wymiotów i bez zażywania leków

Choroba lokomocyjna u dzieci - metoda nr 1 na jazdę bez wymiotów i bez zażywania leków

Z powodu choroby lokomocyjnej cierpi wiele osób, jednak ta wyjątkowo uciążliwa dolegliwość zdecydowanie częściej dotyka dzieci niż dorosłych! Jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z dyskomfortem w podróży jest stosowanie specjalnych leków lub innych preparatów dostępnych w aptekach, jednak większość z tych środków może powodować działania niepożądane! Rozwiązaniem w tej sytuacji jest opaska na mdłości Sea-Band!
Płukanie zatok u dzieci i dorosłych

Płukanie zatok u dzieci i dorosłych

Znasz to uczucie, gdy właściwie nie jesteś chory, a mimo to masz ciągłą potrzebę smarkania nosa? Wiele osób męczy się z takim niby-katarem w wyniku niedoleczenia nieżytu nosa i nagromadzenia wydzieliny w zatokach. Prostym i niezwykle efektywnym sposobem oczyszczania zatok z zalegającej wydzieliny jest płukanie (irygacja) zatok. Zabieg ten można wykonywać samodzielnie w domu, polecany jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom!
Preparaty na pamięć i koncentrację!

Preparaty na pamięć i koncentrację!

Każdego dopaść może „niemoc” intelektualna. Zwykle obniżenie koncentracji i kłopoty z pamięcią kojarzą się z problemami wieku starszego, jednak często ta „przypadłość” dopada młode osoby szczególnie w okresie wytężonego wysiłku umysłowego. Gdy zbliża się czas egzaminów lub w pracy czeka dodatkowa porcja obowiązków, warto uzupełnić dietę o specjalnie skomponowane preparaty z witaminami, minerałami i wyciągami roślinnymi, które wspierają utrzymanie koncentracji oraz pamięci na wysokim poziomie!
Ból gardła - jak sobie z nim radzić?

Ból gardła - jak sobie z nim radzić?

Ból gardła to jedna z tych dolegliwości, która może „przydarzyć się” niezależnie od pory roku. Związane jest to z tym, że przyczynami bólu gardła mogą być różne czynniki – od wirusów, bakterii przez choroby dziąseł i zębów aż po drażniący wpływ papierosów i zanieczyszczonego powietrza. Jak zatem radzić sobie z nieprzyjemnymi objawami bólu gardła?
Biegunka bakteryjna: przyczyny, objawy, leczenie

Biegunka bakteryjna: przyczyny, objawy, leczenie

Zwiększona częstotliwość oddawania stolca, a także zmiana jego konsystencji na płynną lub półpłynną to niechybny znak, że dopadła nas biegunka. Choć najczęściej winowajcami rozwolnienia są wirusy, to zdarza się również, że objaw ten jest związany z zakażeniem bakteryjnym. Jak zatem rozpoznać biegunkę bakteryjną i jak ją leczyć?
Babcine sposoby na przeziębienie, czyli spiżarnia pełna leków

Babcine sposoby na przeziębienie, czyli spiżarnia pełna leków

Rozwój medycyny oraz powszechny dostęp do leków to jedno z największych osiągnięć ludzkości, z którego nie zawsze potrafimy właściwie skorzystać. Mówiąc dokładniej, nawet przy błahych dolegliwościach potrafimy ładować w siebie i w swoje dzieci tony leków. W efekcie obciążamy organizm i zaburzamy jego naturalne mechanizmy obronne. Najgorsze jest to, że również w przypadku zwykłego kataru i bólu gardła oczekujemy od lekarza recepty na antybiotyk! A przecież babcia zawsze powtarzała, na przeziębienie najlepszy jest czosnek i herbata z sokiem malinowym!
Bezsenność, czyli dlaczego człowiek potrzebuje snu?

Bezsenność, czyli dlaczego człowiek potrzebuje snu?

Sen to naturalny stan, w którym organizm człowieka regeneruje się po całym dniu pracy na najwyższych obrotach. Bez snu osłabia się koncentracja, w widoczny sposób pogarsza się jakość życia. Każda nieprzespana noc odciska również piętno na wyglądzie zewnętrznym – osoba tryskająca energią zamienia się w snującego się po ulicach zombie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by znów przesypiać noce i budzić się pełnym energii o poranku!
Choroby wątroby

Choroby wątroby

Wątroba to jeden z najbardziej zapracowanych organów wewnętrznych. Narząd ten pełni liczne funkcje – wątroba gra pierwsze skrzypce w procesach filtrowania krwi, metabolizowania oraz syntezowania większości składników odżywczych. Ze względu na stałe zagrożenie związane z działaniem szkodliwych substancji, a także na wysokie ryzyko infekcji wirusowych, choroby wątroby stanowią jedne z najczęściej występujących schorzeń.
Akcja 'regeneracja', czyli zrób coś dobrego dla swojej wątroby!

Akcja 'regeneracja', czyli zrób coś dobrego dla swojej wątroby!

Zwykle nie jesteśmy przyjaźnie nastawieni do swojej wątroby, taka jest niestety smutna prawda! Atakujemy ją tonami przetworzonej żywności 'wrzucanymi' w pośpiechu, zalewamy alkoholem i 'doprawiamy' silnymi lekami na receptę, to wszystko stopniowo niszczy naszą biedną wątrobę. I choć potrafi się ona po takich atakach obudować, to potrzebuje do tego naszego wsparcia. Zmiana nawyków żywieniowych wyjdzie na zdrowie nie tylko wątrobie, ale również innym narządom, a ziołowe suplementy skutecznie wspomogą jej regenerację oraz zapewnią wsparcie dla utrzymania jej prawidłowych funkcji.
Niepłodność - dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

Niepłodność - dlaczego nie mogę zajść w ciążę?

Na przestrzeni ostatnich lat zauważalny jest znaczący wzrost liczby kobiet i mężczyzn zgłaszających się do klinik leczenia niepłodności. Szacuje się, że problemy z zajściem w ciążę dotykają 15-20% par, przewiduje się jednak, że liczba ta będzie rosnąć. Warto także dodać, że niepłodność to nie tylko polski problem, a światowa tendencja. Sytuacja jest poważna, gdyż wiele przyczyn problemów z płodnością bezpośrednio wynika z dynamicznego postępu cywilizacyjnego, jakiego doświadczamy, a co za tym idzie ze zmiany naszego stylu życia. Czy grozi nam zatem znany z filmów sci-fi kryzys urodzeniowy?
Pocztówki znad muszli klozetowej - jak wakacyjna biegunka zniszczyła urlop?

Pocztówki znad muszli klozetowej - jak wakacyjna biegunka zniszczyła urlop?

Wreszcie nadszedł Twój długo wyczekiwany urlop, potrzebujesz tych kilku dni beztroski, aby odreagować ciężkie chwile w pracy i naładować akumulatory przed kolejnym starciem z szarą rzeczywistością. Jesteś zdeterminowana, nie pozwolisz, aby cokolwiek zniszczyło Ci wyjazd! Jednak już pierwszego dnia odczuwasz złowrogi dyskomfort i niestety większość urlopu spędzasz w toalecie! Oczywiście można szukać pozytywów zaistniałej sytuacji, w końcu z wakacji wrócisz o kilka kilo lżejsza... ale czy nie lepiej byłoby oszczędzić sobie kłopotu i zawczasu zabezpieczyć się przed wakacyjną biegunką?
Problem nadmiernej potliwości stóp. Jak z nim walczyć?

Problem nadmiernej potliwości stóp. Jak z nim walczyć?

Latem, gdy ochoczo obnażamy swoje stopy, martwimy się najczęściej o to, czy prezentują się one bez zarzutu, czyli czy są idealnie gładkie bez grama zrogowaciałego naskórka i z najmodniejszym kolorem na paznokciach. Interesują nas wyłącznie tarki, kremy nawilżające i lakiery do paznokci. Ale latem na bezbronne stopy czyhają inne zagrożenia w postaci np. infekcji grzybiczych. Poza tym wiele osób nawet w upalne dni nosi pełne buty, przez co skazuje siebie i najbliższe otoczenie na nieprzyjemny smrodek. Dlatego latem nie skupiajmy się wyłącznie na pielęgnacji skóry stóp, ale również na ich prawidłowej higienie!
Jak wykryć boreliozę? Skorzystaj z domowych testów diagnostycznych!

Jak wykryć boreliozę? Skorzystaj z domowych testów diagnostycznych!

Z roku na rok rośnie populacja kleszczy, równocześnie coraz więcej spośród nich jest nosicielami groźnych chorób, w tym krętków boreliozy. Zagrożenie jest tym poważniejsze, iż kleszcze sukcesywnie poszerzają terytorium swojego żerowania, wychodząc z lasów do miejskich parków oraz do przydomowych ogródków. I choć nie każde ukąszenie kleszcza jest jednoznaczne z zarażeniem boreliozą, każdy taki przypadek należy zbadać! Na przykład samodzielnie wykonując prosty w obsłudze domowy test na boreliozę Tik’Alert!
Trądzik dorosłych i cera dojrzała

Trądzik dorosłych i cera dojrzała

Lata młodzieńcze spędziłaś, zmagając się ze szpetnymi zmianami trądzikowymi rozsianymi na całej twarzy. Liczyłaś, że z czasem Twoja skóra się uspokoi i przestanie straszyć, jednak z upływem lat cera się nie poprawiała, a na twarzy do pryszczy dołączyły zmarszczki! Nie jesteś sama! Ponad 60% kobiet po 25. roku życia zmaga się z trądzikiem wieku dorosłego. Oprócz miażdżących statystyk poraża również fakt, że trądzik wieku dorosłego to schorzenie przewlekłe, które wymaga solidnie zaplanowanego schematu pielęgnacyjnego oraz opieki dermatologicznej, a nierzadko również endokrynologicznej!
Ból ucha: przyczyny i sposoby leczenia

Ból ucha: przyczyny i sposoby leczenia

Nieznośny ból ucha skutecznie potrafi utrudnić normalne funkcjonowanie. Dolegliwości bólowe mogą mieć charakter ostry lub nieostry, jest to związane z umiejscowieniem przyczyny bólu. Nie każdy wie, że oprócz choroby lub uszkodzenia narządu słuchu, ból ucha może być objawem schorzeń zlokalizowanych w innych miejscach, dlatego też nie wolno go bagatelizować. Jeśli domowe sposoby lub dostępne w aptekach bez recepty preparaty nie przyniosą efektów, konieczna będzie wizyta u specjalisty!
Uwaga, robaki! Zakażenia pasożytnicze u ludzi - przyczyny, objawy, leczenie

Uwaga, robaki! Zakażenia pasożytnicze u ludzi - przyczyny, objawy, leczenie

Na samą myśl o robakach wzdrygasz się z obrzydzenia! Bez dwóch zdań są one Twoim największym koszmarem! Teraz wyobraź sobie, że grupa pasożytów zadomowiła się w Twoich jelitach, a część z nich swobodnie, wraz z krwią, podróżuje po całym ciele. To nie żart! Zakażenia pasożytnicze to nie domena krajów Trzeciego Świata! To realny problem, który może dotyczyć Ciebie i Twoich najbliższych!
pixel