Blog o zdrowiu i-Apteka.pl
Najnowsze wpisy
Pozostałe wpisy
Dlaczego swędzi ?
Niejednokrotnie na naszym ciele pojawiają się jakieś zmiany skórne, które wywołują swędzenie. Czasami swędzenie ogranicza się do poszczególnych partii ciała lub obejmuje całe ciało. Jakie mogą być przyczyny swędzenia ciała i jak je wyeliminować?
Sylimaryna - nasz sprzymierzeniec w walce z zapaleniem wątroby
Wątroba jest jednym z najbardziej istotnych organów w naszym ciele. Wiele istotnych funkcji życiowych jest od niej uzależnionych. Dlatego też warto wspomóc jej pracę, gdyż żyjąc z dnia na dzień nie oszczędzamy jej. Czy sylimaryna pozyskiwana z ostropestu plamistego może wspomóc jej działanie?
Nieprzyjemny zapach intymnych części ciała kobiety
Nie zawsze kobieta pachnie kwiatami, choć pewnie by chciała. Zdarza się nawet że pomimo prawidłowej higieny osobistej, niektóre Panie mają problem z zapachem z miejsc intymnych. Jest to dla nich bardzo krępujące i przyczynia się do poczucia wielkiego dyskomfortu. Skąd bierze się taki brzydki zapach i jak można się go pozbyć?
Jak pozbyć się kamieni w nerkach i w moczowodach?
Kamienie nerkowe lub moczowodowe to struktury, które powstają ze złogów różnych substancji nie usuniętych w prawidłowy sposób w trakcie pracy nerek, czyli filtracji płynów. Większość z nas albo nigdy ich nie będzie mieć albo miała je ale nie odczuwała ich obecności. Są jednak osoby, które doświadczają istnienia kamieni i jest to dla nich niezwykle bolesne doświadczenie. Czy można sobie jakoś ulżyć bez konieczności przeprowadzenia operacji?
Grzybica pochwy
Większość kobiet przynajmniej kilka razy w swoim życiu doświadczyła tego nieprzyjemnego uczucia i dyskomfortu jaki niesie ze sobą infekcja intymna związana z grzybicą pochwy. Niektóre z nas borykają się z tą chorobą nieustannie, gdyż ze względu na budowę kobiecego ciała grzybica pochwy ma charakter nawracający. Jak to jest z zakażeniem pochwy, dlaczego w ogóle pojawia się i czy można je skutecznie wyeliminować?
Nadmierna wilgotność pochwy
Już na kilka miesięcy przed pierwszą miesiączką dziewczęta po raz pierwszy doświadczają uczucia wilgotności w pochwie. Dla niektórych z nich będzie to normalny stan do zaakceptowania, niektóre z nich będą jednak złościć się na nadmierną wilgotność pochwy każdego dnia. Od czego to zależy i czy można zmniejszyć ilość tej wydzieliny?
Kłopotliwa suchość pochwy
Suchość pochwy jest wyjątkowo nieprzyjemną dolegliwością polegającą na zbyt niskim poziomie wilgotności pochwy lub jej całkowitym braku. Przyczynia się to do powstania wielkiego dyskomfortu na co dzień i uniemożliwia odbycie przyjemnego stosunku płciowego. Z czego wynika ten stan rzeczy i czy można jakoś zminimalizować negatywne skutki suchości pochwy?
Jak pozybyć się nieprzyjemnego zapachu z ust?
Nieprzyjemny zapach z ust jest niezwykle kłopotliwym problemem. Borykają się z nim zarówno kobiety, mężczyźni oraz dzieci. Osoby z nieświeżym oddechem bardzo często unikają kontaktów towarzyskich, czują się również pomijani w grupie, a w przypadku dzieci, gdzie brak jest zrozumienia są wyśmiewane. Skąd się bierze źródło tego przykrego zapachu i jak go wyeliminować?
Biegunka na wakacjach, czyli biegunka podróżnych
Każdemu z nas na wakacjach może przytrafić się biegunka. Jej przyczyny mogą być bardzo różne tak jak jej przebieg. Co jednak zrobić aby uniknąć biegunki podróżnych lub szybko się jej pozbyć?
Wiosna i lato - rady jak przetrwać sezon alergiczny?
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę i lato. Tęsknimy za słońcem i wszystkimi dobrodziejstwami natury. Niestety dla wielu z nas ten najprzyjemniejszy okres roku wiąże się z uporczywymi problemami natury alergicznej. Jak uspokoić nasze ciało, aby umysł mógł czerpać przyjemność z otaczającej go przyrody?
Nasiona babki płesznik z pomocą dla zdrowia
Babka płesznik (Plantago psyllium) jest doskonałym źródłem błonnika, który jest niezwykle potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Dzięki nasionom z babki płesznika możliwe jest dostarczenie do organizmu dużej dawki łatwo przyswajalnego błonnika. Jak zażywać nasiona i w czym mogą nam pomóc?
Wyciąg z karczocha - również w walce z cholesterolem
Wysoki poziom cholesterolu we krwi świadczy o złym stanie naszych naczyń krwionośnych, w których rozpoczyna się proces tworzenia blaszki miażdżycowej. Nie bez kozery lekarz widząc niepokojące wyniki badań laboratoryjnych LDL i cholesterolu całkowitego przepisuje leki obniżające ich poziom. Czy zażywanie wyciągu z karczocha możne pomóc w walce z wysokim cholesterolem?
Czym są probiotyki i jak działają?
Probiotyki to określenie, które powstało już w 1989 roku. Opisuje żywe mikroorganizmy mające dobroczynny wpływ na nasz organizm. Z biegiem lat probiotyki stawały się coraz bardziej popularne, a obecnie znajdują się w większości mlecznych przetworów oraz w mieszankach i mlekach dla dzieci. Czym jednak są te żywe organizmy i w jaki sposób działają?
Fosfolipidy w leczeniu wątroby - moda czy realny efekt leczniczy?
Wątroba to organ, który jako pierwszy odczuwa skutki złej diety. Wzdęcia, bóle i dyskomfort w obrębie jamy brzusznej są objawami nie tylko przejedzenia, niestrawności ale również chorób związanych z wątrobą. Co jeśli stan naszej wątroby jest zły a ona sama ma problem z regeneracją? Czy zażywanie leków lub suplementów zawierających fosfolipidy pomoże jej wrócić do formy?
Wiosenne porządki dla zdrowej kondycji i dobrego wyglądu
Zima za nami! Stęsknieni za ciepłem, za słonecznymi i coraz dłuższymi dniami z niecierpliwością czekaliśmy na wiosnę – i oto jest! Niestety nie każdy z nas potrafi poradzić sobie z gwałtownymi zmianami atmosferycznymi i zamiast radości zaczynają się problemy zdrowotne – przeziębienia, alergie, złowrogie skutki przesilenia wiosennego.
Podstawowe zasady ochrony skóry przed słońcem
Planując letni urlop, leniuchowanie na plaży lub aktywny wypoczynek w wiosenne i letnie dni zawsze należy pamiętać o tym, że Słońce, a właściwie szkodliwe promieniowanie słoneczne nie śpi! Negatywne skutki promieniowania UV nie zawsze możemy zauważyć gołym okiem, a zmiany w ludzkim organizmie nim spowodowane, często są nieodwracalne i bardzo groźne dla naszego zdrowia.
Niedobór magnezu - przykry skutek kawoholizmu
Uważa się, że niedobór magnezu to jedno ze schorzeń XXI wieku. Dużo pracujemy, wspomagamy się środkami energetyzującymi, między innymi kawą, zwykle bagatelizując konsekwencje. Do czego jest nam potrzebny magnez? Jaki związek z niedoborem magnezu ma sympatia do kawy? Jak rozpoznać u siebie niedobór magnezu? W jaki sposób wyrównać niedobór tego pierwiastka? Jaki magnez wchłania się najlepiej?
Jak prawidłowo zmierzyć ciśnienie?
Problem nadciśnienia tętniczego, to jeden z wiodących i ciągle powracających tematów w dyskusji nad kondycją zdrowotną społeczeństwa. Jeszcze do niedawna funkcjonowało przeświadczenie o tym, że problem nadciśnienia tętniczego dotyczy zaledwie wąskiego grona populacji – głównie osób dorosłych, w tym dotkniętych nadwagą, palaczy, nadużywających alkoholu. Obecnie statystyki przerażająco rosną, a problemem dotknięta jest coraz młodsza grupa chorujących – także dzieci i młodzież.
Cebula i czosnek - czy naprawdę są dobre na wszystko?
Cebula i czosnek w różnych postaciach królują na naszych stołach od wieków. Popularność zawdzięczają naszej wierze w ich prozdrowotne właściwości. Dlaczego warto jeść cebulę? Jakie zalety ma czosnek? Czy czosnek i cebula mają same korzystne właściwości? Czy 'naturalne antybiotyki' mogą zastąpić te 'sztuczne'?
Suche oko a sezon zimowy - Apteka internetowa i-Apteka.pl
Chyba każdy z nas doświadczył nieprzyjemnego odczucia związanego z obecnością ziarenka piasku pod powieką. Pomyślmy sobie, że z takim uczuciem na co dzień zmaga się prawie każdy posiadacz tzw. 'suchego oka'. Czym jest 'zespół suchego oka'? Dlaczego zima jest sezonem 'suchego oka'? Jak zapobiegać rozwojowi zespołu suchego oka? W jaki sposób leczyć 'suche oko'?
Infekcje wirusowe - nie tylko czas je leczy - Apteka internetowa i-Apteka.pl
Czas podobno doskonale leczy rany i niech tak pozostanie. Wirusy są patogenem chorobotwórczym, tak jak bakterie czy grzyby i podobnie jak one wymagają swoistej dla siebie terapii. Nie czekajmy bezczynnie i nie zostawiajmy naszego organizmu samego na placu boju, skoro oręż do walki jest tak łatwo dostępna. Czym różni się leczenie infekcji wirusowych od bakteryjnych? Jakie leki działają przeciwwirusowo? Czy infekcję wirusową można przeczekać?